image Të gjithë pacientët me COVID-19 në Spitalin e Gjakovës janë nga Shqipëria

Shëndetësi

Të gjithë pacientët me COVID-19 në Spitalin e Gjakovës janë nga Shqipëria

news image

Në Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës janë duke u trajtuar 11 pacientë me COVID, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit të publikuar në Facebook, 8 prej tyre janë me oksigjeno-terapi dhe 1 pacient në CPAP maske.

Sipas njoftimit, 9 pacientë janë të konfirmuar pozitiv me COVID-19.

Gjithashtu, të gjithë pacientët që po trajtohen janë nga Shqipëria.

“2 pacientë pritet të testohen sot, 8 pacientë janë me oksigjeno terapi, 1 pacient është në CPAP maske. Të gjithë pacientët që trajtohen për COVID janë nga Shqipëria. Virusi akoma gjendet në mesin tonë, respektoni masat që janë në fuqi”, thuhet në njoftim./GazetaSinjali/