COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Vendim/ Zyrtare: Shtyhen të gjitha garat në volejboll

news image

Bordi i Federatës ndërkombëtare të volejbollit ka vendosur t’i pezullojë të gjitha ngjarjet volejbollistike deri në njoftimin e radhës.

Kjo përfshin garat në Kupën Evropiane, Champions Leaguen, CEV Volleyball Cup dhe CEV Volleyball Challenge Cup.

Gjithashtu anulohen edhe garat për moshat e reja, garat kontinentale në volejboll në rërë, ndërsa të gjitha garat e volejbollit në borë anulohen për këtë vit./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: