image ZYRTARE: Liverpooli transferon Gakpon nga PSV

Futboll

ZYRTARE: Liverpooli transferon Gakpon nga PSV

news image

Liverpool ka nënshkruar me Cody Gakpo nga PSV Eindhoven dhe marrëveshja është nënshkruar sonte mes klubeve.

Gakpo do të nënshkruajë marrëveshje afatgjatë në fund të kësaj jave pasi kontrata është gjithashtu plotësisht dakord.

Liverpool do të paguajë 37 milion plus shtesa, që mund të shkojë deri në 50 milion.

Për Gakpon ishte e interesuar edhe Manchester United.

/GazetaSinjaliSport/