image Zyrtare: Gjokoviq do të dëbohet nga Australia - Sinjali

Zyrtare: Gjokoviq do të dëbohet nga Australia

news image

Gjykata në Australi ka vendosur që ta dëbojë tenistin serb, Novak Gjokoviqin nga vendi, shkruan Sinjali Sport.

Atij iu anulua kërkesa për aprovimin e vizës dhe do të dëbohet nga Australia

Gjokoviq që është nëntë herë kampion i Australian Open, do të largohet nga vendi shumë shpejt pasi nuk ka vizë.

Tenisti nuk ka të drejtë për ankesë.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin