image Zyrtare: Erjon Kastrati transferohet te skuadra e Yllit - Sinjali

Zyrtare: Erjon Kastrati transferohet te skuadra e Yllit

news image

Tashmë edhe zyrtarisht Erjon Kastrati është transferuar te skuadra e Yllit.

Kastrati ka një karrierë të suksesshme në basketboll, duke luajtur për skuadra të njohura, shkruan Sinjali Sportiv.

Ardhja e tij te klubi i Yllit pritet ta forcojë mjaft shumë skuadrën kosovare.

Njoftimi i plotë i klubit:

Erjon Kastrati eshte bashkuar me ne!Ju njoftojme qe kemi arritur marreveshje me lojtarin e perfaqesueses se Kosoves ne Basketboll Erjon Kastratin.Kastrati ka nje karriere shume te pasur ne basktbollin europian, kryesisht ne Slloveni ku ka djersitur fanelen e ekipeve si Union Olimipia, Krka Novo Mesto, Egis Kormend dhe se fundmi Sixt Primorska.Mire se vjen Erjon! Together we go

/Sinjali Sportiv/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: