image ZYRTARE: Brazili publikon listën e lojtarëve të ftuar për Botërorin në Katar

Futboll

ZYRTARE: Brazili publikon listën e lojtarëve të ftuar për Botërorin në Katar

news image

Kombëtarja e Brazilit ka zbuluar listën e 26 lojtarëve të ftuar për Botërorin e Katarit, që do të fillojë këtë muaj.

Më poshtë gjeni përbërjen e plotë të listës.

Nga kjo listë mungojnë disa lojtarë të tjerë të shquar si Gabriel Magalhães, Gabigol, Matheus Cunha, Roberto Firmino, të cilët duket se nuk kanë bindur trajnerin Tite.

Brazili do të jetë pjesë e grupit G, së bashku me Zvicrën, Serbinë dhe Kamerunin.

Kupa e Botës do të fillojë zyrtarisht më 21 nëntor.

/GazetaSinjaliSport/