image Zvicra heq masat shtrënguese në kufi për shtetasit shqiptarë - Sinjali

Zvicra heq masat shtrënguese në kufi për shtetasit shqiptarë

news image

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot se autoritetet zvicerane kanë hequr të gjitha masat shtrënguese për shtetasit shqiptarë që udhëtojnë drejt Zvicrës.

Sipas MEPJ-së, ky vendim hyn në fuqi nga data 2 maj 2022, duke rikthyer kështu aplikimin e regjimit për hyrje-dalje nga territori i Konfederatës së Zvicrës në periudhën para pandemisë, raporton ATSH.

Shumë vende kanë lehtësuar ose hequr tërësisht masat antiCOVID, si pasojë e përmirësimit të situatës pandemike në botë.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin