image Zvicra kalon në epërsi, Shaqiri asiston
[wp-story id="814678"]

Futboll

Zvicra kalon në epërsi, Shaqiri asiston

news image

Kombëtarja e Zvicrës po luan ndaj Uellsit,  ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian, shkruan Sinjali Sport.

Dy kombëtaret që bëjnë pjesë në Grupin A, së bashku me Italinë dhe Turqinë, që u përballen dje (e premte), ku triumfuan Azzurri me rezultat 3-0.

Zvicra kaloi në epërsi në minutën e 49-të, me anë të Breel Embolo, që realizoi me kokë pas asistimit të Xherdan Shaqirit.

Ky takim është duke u luajtur në stadiumin “Olimpiya” në Baku të Azerbajxhanit. /Gazeta Sinjali Sporti/