image Zouma shpallet fajtor në Gjykatë pasi goditi me shuplakë macen e tij - Sinjali

Zouma shpallet fajtor në Gjykatë pasi goditi me shuplakë macen e tij

news image

Mbrojtësi i West Ham, Kurt Zouma, ka pranuar fajin për dy akuza për shkaktimin e vuajtjeve të panevojshme për një kafshë të mbrojtur sipas Aktit të Mirëqenies së Kafshëve.

Zouma pranoi dy akuza sipas Ligjit për Mirëqenien e Kafshëve, ndërsa një tjetër u la të qëndronte në dosje nga prokurorët.

Vëllai i tij Yoan, i cili u shfaq në bankën e të akuzuarve së bashku me të, u deklarua fajtor për një akuzë sipas Aktit pas filmimit të klipit të poshtër.

Të dy burrat shikuan tokën me ankth teksa u shfaqën pamjet e asit të West Ham duke shkelmuar dhe goditur macen e tij Bengal në rezidencën e tij prej 2 milionë funtesh.

Reprezentuesi francez më pas e ndoqi kafshën nëpër dhomën e tij të ngrënies përpara një fëmije ndërsa kameramani qeshte.

Zouma gjithashtu hodhi një palë këpucë të stilistëve drejt kafshës shtëpiake, e cila mund të shihej duke u përpjekur të shpëtonte furishëm.

Në një video të fundit, ai shihet duke goditur me forcë macen në fytyrë.

Zouma u gjobit me 250,000 £ pagë për sulmin dhe kërkoi një falje të tmerrshme duke këmbëngulur se macet e tij ishin “përsosmërisht mirë dhe të shëndetshme”.

Të dy macet e tij u kapën nga RSPCA dhe Zouma u hoq nga sponsorët Adidas dhe Vitality UK.

Ironikisht, futbollisti u rendit si ambasador i një bamirësie që mbron macet e mëdha të dhunuara.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: