image Chelsea vendos katër lojtar në shitje

Futboll

Futboll/ Chelsea vendos katër lojtar në shitje

news image

Skuadra e Chelseas dëshiron të bëjë ndryshime të mëdha gjatë afatit kalimtar veror.

Fillimisht do të filloj me largimin e disa lojtarëve që nuk bëjnë pjesë në planet e Lampard, transmeton Gazeta Sinjali.

Sipas ‘football.london’, Kurt Zouma, Emerson, Barkley dhe Batshuayi janë në shitje.

Chelsea po shpreson që me shitjen e tyre të përfitoj 100M euro.

Me këto para po mendon të transferoj sulmuesin e Leipzing, Timo Werner dhe sulmuesin e Lyon, Moussa Dembelen./Gazeta Sinjali/