image Zgjodhi restorantin me pronar shqiptar për intervistë, Dua Lipa - gazetares: Shqiptarë gjithandej

Bota e Yjeve

Zgjodhi restorantin me pronar shqiptar për intervistë, Dua Lipa – gazetares: Shqiptarë gjithandej

news image

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka dhënë një intervistë për revistën e njohur “Rolling Stone”.

Lokacionin për zhvillimin e kësaj interviste, Lipa e zgjodhi me gjasë qëllimshëm restorantin me pronar shqiptar në Los Angeles.

Teksa gazetarja seniore e “Rolling Stone”, Brittany Spanos e përshkruan Dua Lipën dhe paraqitjen e saj për këtë intervistë, ku thotë se e këngëtarja erdhi me flokë në të kuqe të errët dhe dukej për mrekulli, ajo shton se “kjo mund të jetë arsyeja pse pronari, i cili e njeh babanë e saj dhe është gjithashtu me origjinë shqiptare, dërgon një desert gratis”.

“Shqiptarë gjithandej”, i thotë Dua asaj, duke ngritur supet.

Dua në këtë intervistë, e cila u publikua njëkohësisht në të gjitha edicionet e revistës nëpër botë, ka folur edhe për albumin e saj të tretë që pritet të publikohet gjatë këtij viti, por edhe për lidhjet e saj të dashurisë.

Ndërsa ajo është një nga artistet më të transmetuara në botë, ajo është gjithashtu e preferuara e yllit tuaj të preferuar të muzikës rock: kur Elton John nuk e thërret atë për darka luksoze, është Mick Jagger ai që bën lëvizje me të në festën e tij të Krishtlindjes. “Ne patëm një festë të madhe vallëzimi, duke vallëzuar me Mick Jagger në dhomën e tij të ndejës”, thotë ajo duke qeshur.

Lipa është kudo, por shumë kritikë mendojnë se e kanë zbuluar vetëm sipërfaqen e saj. Për të, muzika është një punë – dhe jeta e saj personale mbetet pikërisht ajo. “Më pëlqen të jetoj jetën time, të bëj fotot e mia, të shkruaj këngët e mia”, shpjegon ajo. “Unë nuk jam e interesuar të përpiqem të jem kontroverse ose të bëj diçka për një reagim”.

Dua tregoi se Instagrami është platforma e vetme të cilën e menaxhon ajo vetë.

Lipa po punon shumë tani. Fansat e saj janë duke pritur me padurim albumin e saj të tretë, të cilin e kanë quajtur DL3. Ajo nuk është plotësisht e gatshme të zbulojë titullin aktual, por ndan se është një dedikim i mbushur me psikedelik-pop për kulturën “rave” në Mbretërinë e Bashkuar. Është frymëzuar shumë nga akte si Primal Scream dhe Massive Attack, elementë kryesorë për një vajzë londineze me prirje për vozitje natën vonë nëpër qytetin e saj.

Por Dua është ende Dua, dhe ajo nuk ka humbur asgjë nga e kaluara e saj që e kanë sjellë deri këtu. Ka një ton plane, dhe ajo do t’u japë fansave të saj gjithçka. “Po përpiqem të lëviz me një lehtësi, sikur ‘asgjë nuk është fundi i botës’”, thotë ajo. “Çfarëdo që të ndodhë është pikërisht ashtu siç duhet të jetë”.

/GazetaSinjali/