image Zëvendësambasadori britanik thotë se Kosova duhet t’i shtrëngojë masat antiCOVID - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

97.996

Të shëruar

82.064

Të vdekur

1.988

Zëvendësambasadori britanik thotë se Kosova duhet t’i shtrëngojë masat antiCOVID

news image

Zëvendësambasadori i Mbretërisë së Bashkuar Jacob Webber, në lansimin e kampanjës “Bashkë për COVID-19”, ka thënë se Kosova duhet të shtrëngojë masat kundër COVID-19 për të ulur numrin e të infektuarve.

Ai ka kritikuar edhe partitë që gjatë fushatës zgjedhore kane shkelur masat kundër COVID-19.

Kjo kampanjë po bëhet për të vetëdijesuar qytetarët dhe institucionet për të respektuar masat kundër COVID, e që i paraprin fushatës që do të bëhet për vaksinimin”, ka thënë ai. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin