image Zelensky me Von der Leyen bisedojnë për anëtarësimin e Ukrainës në BE
[wp-story id="814678"]

Botë

Zelensky me Von der Leyen bisedojnë për anëtarësimin e Ukrainës në BE

news image

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka bërë të ditur se ka biseduar me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

Zelensky tregoi se me Von der Leyen kanë folur në lidhje me bashkëpunimin e tyre dhe terrorizmin bërthamor të agresorit, raporton Gazeta Sinjali.

Po ashtu, lideri i ukrainasve tha se kanë diskutuar edhe për forcimin e sanksioneve kundër Rusisë.

Bisedova me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Ajo më informoi për terrorizmin bërthamor të agresorit. Parandalimi i tij është detyrë e jona e përbashkët. Ne diskutuam për forcimin e sanksioneve kundër Rusisë. Në rend dite ishte edhe çështja e anëtarësimit të Ukrainës në BE”, ka shkruar Zelensky.

/GazetaSinjali/