image Xherdan Shaqiri një hap larg transferimit te Lyoni

Futboll

Xherdan Shaqiri një hap larg transferimit te Lyoni

news image

Xherdan Shaqiri shumë afër largimit nga Liverpool, raporton Sinjali Sport.

Ylli shqiptar që e përfaqëson Zvicrën duket se e ka zgjedhur skuadrën e Lyonit.

Sipas ekspertit të transferimeve, Ginaluca Di Marzio, Shaqiri është shumë afër transferimit te Lyonit.

Skuadra franceze i ka ofruar Liverpooli gjashtë milionë euro për ta lejuar transferimin e mesfushorit ofanzivë, mirëpo anglezët kërkojnë tetë milionë.

29-vjeçari ka bërë të ditur se dëshiron largimin nga “Anfield”, pasi dëshiron minuta dhe hapësirë më shumë.  /Gazeta Sinjali Sporti/