image Xhaka nuk pranon t’u kërkojë falje tifozëve, flet trajneri Unai Emery
[wp-story id="814678"]

Futboll

Xhaka nuk pranon t’u kërkojë falje tifozëve, flet trajneri Unai Emery

news image

Granit Xhaka refuzon t’u kërkojë falje tifozëve të Arsenalit pas fjalëve që përdori ndaj tyre.

Kapiteni i “Topçinjve” u largua i dëshpëruar pasi u vërshëllye të dielën.

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, po pret që mesfushori të kërkojë falje.

“Ne i sugjeruam që ai të kërkonte falje”, tha Emery.

“Por në mendjen e tij ai nuk është gati ta bëjë këtë, sepse është shkatërruar brenda. Ai është shumë i mërzitur. Graniti e di se ai gaboi dhe kur bëjmë gabime duhet të kërkojmë falje”.

“Por ai mendon se përkrahësit nuk e pëlqejnë atë, kështu që tani ai duhet ta ndiejë dashurinë për familjen e tij, miqtë e tij dhe të gjithë të tjerët”

“Por për momentin ai nuk po ndihet me përkrahësit” , u shpreh i pari i Arsenalit. /Gazeta Sinjali/