image Vjosa Osmani priti në takim ministrin e mbrojtjes, Anton Qunin - Sinjali

Vjosa Osmani priti në takim ministrin e mbrojtjes, Anton Qunin

news image

Ushtruesja e detyrës së Presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim ministrin e Mbrojtjes, Anton Qunin, shkruan Gazeta Sinjali.

Në këtë takim u diskutua gjendja aktuale në sferën e sigurisë dhe menaxhimit të pandemisë së koronavirusit.

U.d. Presidentja Osmani ofroi mbështetjen e saj në avancimin e rolit të FSK-së në përputhje me legjislacionin në fuqi, si dhe thellimin e bashkëpunimit me partnerin strategjik- NATO-n.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin