image Vitia prezanton masat e reja, thotë se mund të ndryshohen brenda këtyre dy javëve
[wp-story id="814678"]

Shëndetësi

Vitia prezanton masat e reja, thotë se mund të ndryshohen brenda këtyre dy javëve

news image

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka prezantuar të gjitha masat e reja që pritet të hyjnë në fuqi nga nesër.

Vitia përmes një konference për media tha se të gjitha këto masa mund të ndryshohen varësisht nga situata në terren, edhe gjatë periudhës sa janë në fuqi, mund të lirohen apo të forcohen.

“Të gjitha këto masa do të ndryshohen edhe mund të ndryshohen varësisht nga situata në terren dhe rekomandimet përkatëse nga ekspertët tonë, pra edhe gjatë periudhës sa janë në fuqi, këto masa mund të lirohen apo mund të forcohen”, ka thënë ai.

/Gazeta Sinjali/