COVID-19

Të infektuar

1147

Të shëruar

874

Të vdekur

30

Reagim/ Vitia merr letër falënderimi nga ambasada e SHBA-së për situatën me Covid-19

news image

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i ka dërguar një letër falënderimi ministrit në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia, për përpjekjet e parandalimit të përhapjes së koronavirusit.

Ndërkaq, ministri në detyrë Vitia, përmes Facebookut, ka thënë se ky falënderim nga SHBA-ja është për të gjithë punëtorët shëndetësor që treguan solidaritet e të cilët punuan pa pushim.

“Duke iu falenderuar të gjithë profesionistëve shëndetësorë dhe punëtorëve mbështetës, zyrtarëve policorë, kryetarëve të Komunave të Republikës së Kosovës, zyrtarëve komunal, ministrave dhe partnerëve nga BE e SHBA ne jemi duke u përpjekur të parandalojmë shpërndarjen e virusit”, ka shkruar Vitia./ Gazeta Sinjali/

Letër falenderimi nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë. Duke iu falenderuar të gjithë…

Gepostet von Arben Vitia am Sonntag, 5. April 2020

Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: