COVID-19

Të infektuar

1158

Të shëruar

876

Të vdekur

30

Deklaratë/ Veseli: Qeveria e Kosovës e përktheu vendimin e Serbisë si vendim të saj

news image

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka qenë i ashpër derisa ka komentuar futjen në karantinë të Mitrovicës Veriore dhe Zveçanit.

Veseli ka kritikuar qeverinë në detyrë duke thënë se vendimin e Serbisë për t’i futur në karantinë dy komunat veriore të Kosovës e kanë përkthyer si vendim të institucioneve vendore.

“Qeveria e Kosovës e perktheu vendimin e Serbisë si vendim të saj”, tha Veseli.

Ai ka theksuar se qerveria do të duhet ta ngriste zërin kundër karantinimit të këtyre komunave. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin