image Van Dijk beson ende për titull pas barazimit me Chelsean: Çdo gjë është e mundur - Sinjali

Van Dijk beson ende për titull pas barazimit me Chelsean: Çdo gjë është e mundur

news image

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk ka reaguar pas barazimit të fundit me Chelsean.

Liverpool pavarësisht që ishte në epërsi prej 0 – 2, nuk arriti ta ruaj rezultatin, me ndeshjen që u mbyll me rezultatin përfundimtar 2 – 2.

Pas ndeshjes, për “Sky Sports”, ka folur Van Dijk që foli për këtë barazim me “Blutë”.

“Padyshim nëse jeni 2-0 përpara, nuk dëshironi të pranoni aq afër pjesës së parë dhe t’u jepni atyre vrullin për t’u rikthyer në lojë. Fatkeqësisht, ndodhi. Një goditje fantastike [nga Kovacic], ju duhet t’i jepni atij kredi për këtë. Dhe padyshim që kjo u jep atyre, siç thashë tashmë, vrull. Ata shënuan golin e dytë me një ndjenjë të mirë në pushim.

Natyrisht ne u përpoqëm të mos bënim panik, krijuam momente fantastike ende në pjesën e dytë, edhe kur ishim në disa momente nën presion. Mendoj se për botën e jashtme ishte një lojë mjaft e mirë për t’u parë, por ne erdhëm këtu për tre pikë dhe për fat të keq nuk i morëm”.

I pyetur për titullin e Premierligës, ngase Man City ka avantazh të madh sidomos pas këtij barazimi, Van Dijk ende beson që ende janë në garë.

“Nuk është kurrë e vështirë të besosh. Është një hendek i madh, kështu që ata kanë titullin ndoshta për të humbur për momentin. Por gjithçka mund të ndodhë ende. Ne kemi qenë atje ku kemi pasur një boshllëk, kemi qenë përpara dhe e kemi dhënë. Pra, çdo gjë është e mundur.

Ne do të fokusohemi te vetja, Chelsea do të fokusohet te vetja. Duhet vetëm të marrim rezultate, të luajmë futboll të mirë dhe të fitojmë ndeshje. Duket shumë e lehtë, por është e vështirë, siç e shihni edhe sot”, deklaroi ai.

Ndërkohë, Liverpool momentalisht zë pozitën e tretë në tabelë, por ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin