image Ukrainasit të tmerruar nga barbaria ruse, pamje të sulmit në Kyiv

Botë

Ukrainasit të tmerruar nga barbaria ruse, pamje të sulmit në Kyiv

news image

Televizioni ukrainas “NEXTA TV” ka publikuar pamje nga sulmi i fundit i Rusisë mbi antenën e televizioneve ukrainase.

Video tregon se si pas sulmit qytetarët që kanë qenë në afërsi janë tmerruar.

Një që ka xhiruar këtë moment, ka dalë jashtë makinës së tij dhe është zhvendosur prapa një objekti si mburojë.

Ndërkohë, dëgjohet duke iu bërë thirrje edhe disa qytetarëve të tjerë që të vendosen në pozitë më të sigurt.

“Edhe një video nga Kyiv”, shkruan NEXTA TV.

/GazetaSinjali/