image Ukraina thotë se e ka rrëzuar një aeroplan të madh rus

Botë

Ukraina thotë se e ka rrëzuar një aeroplan të madh rus

news image

Komandanti i përgjithshëm i forcave të armatosura të Ukrainës ka thënë se e kanë rrëzuar një aeroplan të madh rus, transmeton Sinjali.

BBC raporton se ky pretendim ende nuk është verifikuar.

Komandanti ka thënë se aeroplani është rrëzuar afër Kievit dhe është hakmarrje për aeroplanin ukrainas që u rrëzua në vitin 2014 në Luhansk.

/GazetaSinjali/