image Ukraina akuzon Rusinë: Po shënjestron civilët
[wp-story id="814678"]

Botë

Ukraina akuzon Rusinë: Po shënjestron civilët

news image

Zëvendëskryeministrja e Ukrainës ka akuzuar forcat ruse për shkelje të armëpushimit dhe për shënjestrimin e njerëzve që po evakuohen nga qytetet që janë duke u bombarduar.

Në një adresim përmes videos të postuar të premten, Iryna Vereshchuk, tha se bombardimet kishin penguar evakuimet nga qyteti Mariupol, ku një maternitet u bombardua këtë javë si dhe nga kryeqyteti ukrainas, Kiev, raporton REL.

Disa civilë duke u larguar nga luftimet në një rajon të Ukrainës më 11 mars, 2022.

/GazetaSinjali/