image UBO Consulting: VV 47.9 %, PDK 17.7 %, LDK 14.6 dhe Nisma 2.7 % - Sinjali

UBO Consulting: VV 47.9 %, PDK 17.7 %, LDK 14.6 dhe Nisma 2.7 %

news image

Ka përfunduar procesi zgjedhor për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, shkruan Gazeta Sinjali.

UBO Consulting ka prezantuar rezultatet e Exit Pollit në RTV Dukagjinit.

Sipas këtij exit polli, Vetëvendosje do të jetë fituese e zgjedhjeve me 55 deputetë, pasuar nga PDK me 20 deputetë, 17 LDK, AAK 8, 20 komunitetet.

VV 47.9 %, PDK 17.7, LDK 14.6. AAK 6.6.%, Nisma 2.7%.

Në këtë rezultat nuk janë të përfshira votat e diasporës./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: