image Trump akuzon "Google-n", kjo është arsyeja
[wp-story id="814678"]

Botë

Trump akuzon “Google-n”, kjo është arsyeja

news image

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka akuzuar sot gjigantin e teknologjisë “Google” për prishje dhe dëmtim reputacioni.

Sipas tij, kjo është diçka jo e ligjshme që ndodh në kohën kur amerikanët do të votojnë për President të Shtëpisë së Bardhë në vitin 2020.

 “Drejtuesi i shoqatës ’Sundar Pichai’ ishte së fundi në një takim në Zyrën Ovale për të sqaruar se nuk parashikonte në mënyrë të paligjshme të sabotonte zgjedhjet e 2020, pavarësisht gjithë asaj çfarë tha, duket se po ndodh e kundërta”, thuhet në reagimin e presidentit amerikan në Twitter.

Presidenti Donald Trump ka patur disa herë përplasje me gjigantët e teknologjisë, të cilët nuk i ka kursyer aspak dhe për këtë ka patur debat të fort në mediat amerikane.