image Tri vjet nga busti i famshëm i Ronaldos, ky ishte reagimi qesharak i tij - Sinjali

Futboll/ Tri vjet nga busti i famshëm i Ronaldos, ky ishte reagimi qesharak i tij

news image

Cristiano Ronaldo ka një bust mjaft të famshëm të vetvetes në Aeroportin Madeira, i cili është emëruar edhe pas tij.

Tre vjet më parë, kur pesë herë fituesi i Topit të Artë ishte duke luajtur akoma për Real Madrid, ai u nderua me një bust në Aeroportin Ndërkombëtar të Cristiano Ronaldo Madeira.

Momenti u bë i famshëm sepse statuja me të vërtetë nuk dukej aspak si Ronaldo, dhe në përgjithësi Ronaldo u tall me të.

Ndërsa vetë busti është i famshëm reagimi i parë i Ronaldos është më pak i njohur por është po aq interesant, pasi ai shkon nga të qeshurit tek qartësisht jo shumë i impresionuar./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: