image Tre persona të vdekur pas një aksidenti trafiku në Zvicër

Evropë

Tre persona të vdekur pas një aksidenti trafiku në Zvicër

news image

Pasditen e së shtunës ka ndodhur një aksident trafiku mes dy motoçikletave në Berninastrasse në Pontresina. Policia kantonale e Graubünden është në kërkim të dëshmitarëve.

Pak pas orës 15:00 të ditës së djeshme, qendra e kontrollit të operacioneve policore të kantonit Graubünden mori një raport për një aksident të rëndë trafiku. Për arsye të paqarta ende ka ndodhur një përplasje mes dy motoçikletave në Berninastrasse H29 pranë Bernina Suot, njofton policia, shkruan albinfo.ch.

Të tre të përfshirët kanë pësuar lëndime vdekjeprurëse. Së bashku me prokurorinë publike të Graubünden, policia kantonale e Graubünden po heton rrjedhën e saktë të aksidentit, shkruan tutje albinfo.ch.

Rruga duhej të mbyllej plotësisht për rreth pesë orë gjatë punës së shpëtimit dhe rikuperimit. Operacionet hekurudhore të Hekurudhës Rhaetian gjithashtu duhej të ndaleshin për rreth katër orë.

/GazetaSinjali/