image Trajnerët e skuadrave angleze i ndërrojnë xhaketat pas ndeshjes - Sinjali

Trajnerët e skuadrave angleze i ndërrojnë xhaketat pas ndeshjes

news image

Trajneri i Leeds United Marcelo Bielsa dhe asistenti West Bromwichit Sammy Lee ndërrun xhaketat pas ndeshjes, shkruan Sinjali Sport.

Të rënit nga Premierliga West Bromi u mposht në udhëtim nga Leedsi me rezultat 3-1.

Pas përfundimit të kësaj ndeshjet asistenti i Baggies i kërkojë trajnerit të Leedsit xhupin.

Lee dhe Bielsa i shkëmbyen disa fjalë dhe u pajtuan që t’i shkëmbejnë edhe xhaketat në zhveshtore.

Ky moment u bë viral në internet, ku shumë fansa e pëlqyen këtë gjest nga të dy trajnerët.

Leedsi këtë sezon e përfundoi në pozitën e nëntë duke shkëlqyer në edicionin e parë debutues në Premierligë me Bielsan.

Skuadra e menaxherit argjentinas e mbylli stinorin pa asnjë humbje në shtëpi ndaj 6-es së madhe dhe duke luajtur lojë të bukur për sy. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin