COVID-19

Të infektuar

1194

Të shëruar

884

Të vdekur

31

Sport/ Topi i Artë: Ku u rendit Kosovare Asllani?

news image

Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, nga gjithsej 20 kandidate për ta fituar Topin e Artë.

Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ceremoninë e Topit të Artë nga ‘France Football’.

E nomiuar për ta fituar këtë çmim ishte edhe futbollistja shqiptare që luan për Suedinë, Kosovare Asllani.

Sulmuesja 30-vjeçare ishte e 16-ta në klasifikimin e ‘France Football’, derisa në pozitat dy dhe tre pas Rapinoe, u renditën Lucy Bronze dhe Alex Morgan.


Shpërndaje artikullin