image Tonet e ngrohta të grimit të syve po rikthehen në trend - Sinjali

Tonet e ngrohta të grimit të syve po rikthehen në trend

news image

Sytë me tone të ngrohta kanë sunduar dikur, por pas një pauze të gjatë, ngjyrat e mbuluar me brymë të viteve nëntëdhjetë u zgjodhën dhe iu dha një rimodelim serioz modern.

Për ata që ju mungon, ngjyra e viteve nëntëdhjetë përqendrohen rreth nuancave si livando, jargavan, e kaltër e akullt, nenexhik, argjend dhe rozë e zbehtë në përfundime metalike të ngrira.

Hailey Bieber, Gigi Hadid, Joan Smalls, Doja Cat dhe Ariana Grande i janë bashkuar të gjitha trendit, duke i dhënë asaj një kthesë të re.

Ja disa shembuj si ta zotëroni trendin:

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin