image Thyhet shtëpia e Benzemas përgjatë kohës sa ishte duke luajtur ndaj Elches - Sinjali

Thyhet shtëpia e Benzemas përgjatë kohës sa ishte duke luajtur ndaj Elches

news image

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka pësuar një grabitje të re në shtëpinë e tij këtë të diele pasdite teksa luante ndeshjen kundër Elche në Santiago Bernabéu,  në të cilën skuadra madrilene arriti të shpëtojë një pikë pasi u rikthye nga 0-2 në 2-2.

Siç u konfirmua për mediumin “20minuta”, përcjellë Sinali Sporti, burime të afërta me rastin, hajdutët hyrën në shtëpi përmes kopshtit të saj, që ndodhet në një vend luksoz në San Sebastián de los Reyes , në një kohë kur shtëpia  ishte bosh. Për momentin nuk dihen detajet e plaçkës që kanë marrë sulmuesit.

Nuk është hera e parë që hajdutët përfitojnë nga mungesa e lojtarit për të hyrë në shtëpinë e tij gjatë një loje. Pothuajse tre vjet më parë, në shkurt 2019, sulmuesi francez pësoi një grabitje të njëjtë, asaj kohe gjatë El Clasicos.

Kjo mënyrë e vjedhjes nga hajnat bazohet në aksesin se në shtëpi gjatë orëve të ndeshjeve të La Liga-s, të cilat janë të aksesueshme për të gjithë shumicën e kohës janë bosh. Këso krime kanë pësuar edhe lojtarët e Barçës, Kevin Prince Boateng dhe Gerard Pique.

Përveç kësaj, nuk ndodh vetëm në Spanjë: Sadio Mané, futbollisti i Liverpool, e gjeti shtëpinë e tij të plaçkitur pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munich në 2019. Shoku i tij i skuadrës Fabinho ishte gjithashtu viktimë në vitin 2020. Hajdutët hyrën në mëngjesin pas festës së Liverpoolit për fitimin e Premierligës dhe i morën bizhuteritë e shumta dhe një makinë.

Në sport, nuk ka qenë pasditja e sulmuesit francez , i cili humbi një penallti kur ndeshja ishte 0-0, e para pas 16 goditjeve, dhe u desh të zëvendësohej në minutën e 58-të me shqetësim muskulor në iskiumin e këmbës së majtë. Sulmuesi u largua nga fusha kur ndeshja ishte 0-1 në favor të Elches dhe me dorën në pjesën e pasme të kofshës së majtë, duke lënë një boshllëk, Jovicin.

Francezi do t’i nënshtrohet testeve mjekësore këtë të martë për të zbuluar shkallën e dëmtimit, i cili mund ta lërë atë jashtë çerekfinaleve të Kupës së Mbretit më 3 shkurt – kundër Athletic dhe vë në dyshim pjesëmarrjen e tij në duelin e ligës kundër Granadës në Bernabéu ( 6 shkurt), një tjetër vizitë për Villarrealin një javë më vonë dhe, tashmë në mes të shkurtit, ndeshjen e Champions League kundër PSG. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin