image Thellohet skandali/ Futbollisti i Premier League rëndohet me dy akuza tjera për sulm seksual - Sinjali

Thellohet skandali/ Futbollisti i Premier League rëndohet me dy akuza tjera për sulm seksual

news image

Futbollisti i Premierligës i arrestuar për përdhunim është marrë në pyetje nga policia për dy sulme të tjera seksuale ndaj një gruaje të dytë rreth të 20-tave.

Një futbollist i Premier League i arrestuar në Londrën e Veriut me dyshimin për përdhunim është marrë në pyetje për dy akuza të tjera për përdhunim, zbuloi sot Scotland Yard.

Lojtari po merrej në pyetje nga policia pasi u arrestua në Barnet dje për një sulm të dyshuar ndaj një gruaje që thuhej se kishte ndodhur muajin e kaluar.

Tani policia ka thënë se ai është arrestuar më tej me dyshimin për dy incidente të përdhunimit në vitin 2021 kundër një gruaje tjetër, përpara se të lirohet me kusht në një datë muajin e ardhshëm.

Futbollisti, klubi i të cilit nuk ka komentuar, është në moshën 20-vjeçare dhe nuk mund të përmendet emri për arsye ligjore. Dy viktimat e dyshuara janë të dy të moshës 20-vjeçare.

Lojtari u arrestua në një bastisje në orën 3 të mëngjesit përpara se të merrej në pyetje për të paktën 15 orë, sipas The Sun. The Telegraph ndërkohë raportoi se ai kaloi rreth 30 orë në paraburgim.

Policia Metropolitane tha në një deklaratë të re të lëshuar sot: “Më 4 korrik, një pretendim për përdhunim të një gruaje rreth të 20-tave u raportua në polici.

“U raportua se përdhunimi i supozuar ndodhi në qershor 2022. Më 4 korrik, një burrë u arrestua në një adresë në Barnet me dyshimin për përdhunim dhe u dërgua në paraburgim.

Ndërsa ishte në paraburgim, ai u arrestua më tej me dyshimin për dy incidente të përdhunimit që pretendohej se ishin kryer në prill dhe qershor të vitit 2021 kundër një gruaje tjetër në të 20-at e saj.

“Ai më pas është liruar me kusht deri në një datë në gusht. Hetimet për rrethanat janë në vazhdim.’

Klubet në të gjithë Premier Ligën do të nisen jashtë vendit për turne para-sezonal gjatë ditëve në vijim – dhe mbetet për t’u parë nëse futbollisti do të përfshihet në të.

Sezoni i ligës së lartë në Angli fillon pas një muaji më 5 gusht. Kombëtarja e lojtarit është kualifikuar në Kupën e Botës, e cila fillon në nëntor në Katar.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: