image Thaçi shkruan për marrëveshjen historike që u arrit nga Trump - Sinjali

Politikë/ Thaçi shkruan për marrëveshjen historike që u arrit nga Trump

news image

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka përshëndetur presidentin e SHBA-së, Donald Trump për arritjen e marrëveshjes për paqe me talibanët në Afganistan.

Thaçi thotë se është arritur marrëveshje historike për t’i dhënë fund dekadave të konflikteve dhe shkatërrimeve në Afganistan.

“Me të vërtet është inkurajuese të shohësh se paqja dhe stabiliteti global janë në krye të agjendës së administratës amerikane”, ka shkruar Thaçi në Twitter. /Gazeta Sinjali/

Postimi i tij i plotë:


Shpërndaje artikullin