image Të paktën tre të vdekur pas bombardimeve ruse në Kherson
[wp-story id="814678"]

Botë

Të paktën tre të vdekur pas bombardimeve ruse në Kherson

news image

Tre persona kanë vdekur dhe pesë të tjerë janë plagosur pas bombardimeve ruse në qytetin port të Khersonit, thonë autoritetet lokale.

Administrata Rajonale Ushtarake Kherson tha në kanalin e saj Telegram se forcat ruse shënjestruan një spital, shkollë, stacion autobusi, zyrë postare, banka dhe ndërtesa banimi.

Ai tha se kishte tetë viktima, tre të vdekur dhe pesë të plagosur.

Në mesin e të plagosurve ishte një infermiere që punonte në spitalin rajonal kur u sulmua, tha në kanalin e tij Telegram, Yuri Sobolevskiy, nënkryetari i Këshillit Rajonal Kherson.

/GazetaSinjali/