image Të paktën 21 të vrarë pas sulmeve ruse afër Kharkivit

Botë

Të paktën 21 të vrarë pas sulmeve ruse afër Kharkivit

news image

Të paktën 21 persona u vranë dhe 25 të tjerë u plagosën, kur forcat ruse bombarduan të enjten në mëngjes një qytet në Ukrainën lindore, njoftuan autoritetet ukrainase.

Sulmet goditën një shkollë dhe një qendër kulturore në Merefa, qytezë në rajonin Kharkivit.

Sipas autoriteteve ukrainase, dhjetë prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë.

/GazetaSinjali/