image Takohen Meta dhe Haradinaj - Sinjali

Takohen Meta dhe Haradinaj

news image

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, po qëndron në Kosovë për vizitë zyrtare, ku pritet të takohet me liderët e partive politike, shkruan Gazeta Sinjali.

Sot, Meta është pritur nga kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ata janë takuar në zyrën e AAK-së në Ulpianë.

Meta më pas do të takohet edhe me kreun e Kuvendit, Glauk Konjufca dhe atë të PDK-së, Memli Krasniqi.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: