image Sulmi në Beograd, jep dorëheqje ministri i Arsimit

Rajon

Sulmi në Beograd, jep dorëheqje ministri i Arsimit

news image

Branko Ruzhiq ka dhënë dorëheqjen nga posti i ministrit të Arsimit.

Ministri i Arsimit Branko Ruzhiç ka dhënë dorëheqje, konfirmon RTS. Dorëheqja është akt personal, por edhe politik, në shoqëritë e zhvilluara demokratike dhe në rajonin tonë shumë shpesh shenjë dobësie, theksoi Ruzhiq në një letër drejtuar kryeministres Ana Brnabiq.

Ruzhiq ka publikuar në llogarinë e tij në Twitter një letër drejtuar kryeministres Ana Brnabić, në të cilën ai jep dorëheqjen.

/GazetaSinjali/