image Sulm i ri në qytetin ukrainas, dy të vrarë e mbi 20 të plagosur

Botë

Sulm i ri në qytetin ukrainas, dy të vrarë e mbi 20 të plagosur

news image

Dy persona janë vrarë dhe të paktën 20 janë plagosur në një sulm në qytetin ukrainas të Kryvyi Rih.

Kreu i ministrisë së punëve të brendshme tha se pesë deri në shtatë persona janë bllokuar në rrënojat ndërsa përpjekjet e shpëtimit vazhdojnë.

Duke cituar Ministrinë e Punëve të Brendshme, thuhet se ka pasur një goditje edhe në një ndërtesë katërkatëshe dhe një institucion arsimor.

/GazetaSinjali/