image Stuhi shiu dhe breshëri në Turqi, gazetarja përgjaket direkt gjatë raportimit

Botë

Stuhi shiu dhe breshëri në Turqi, gazetarja përgjaket direkt gjatë raportimit

news image

Reshje të mëdha shiu, era dhe breshëri e kanë përmbytyr qytetin e Stambollit dje, ku mbeti i vdekur dhe një refugjat sirian.

Si pasojë e shiut dhe breshërit shumë automjete dhe ndërtesa u dëmtuan.

Disa pamje virale janë bërë edhe momenti kur një gazetare e CNN po raportonte live situatën gjatë përmbytjes e cila u përgjak nga breshëri. /Gazeta Sinjali