image Studim: E diela është ditë e seksit - Sinjali

Studim: E diela është ditë e seksit

news image

E diela sipas një studimi është ditë e eksitimit.

Sipas rezultateve në Mbretërinë e Bashkuar, mëngjesi i së dielës ishte më i zakonshmi kur njerëzit kishin bërë seks.

Sipas sondazhit, e hëna e marta dhe e mërkura dolën si ditët në të cilat njerëzit bëjnë më së paku seks, Gq-magazine, transmeton Klankosova.tv.

Një 25 vjeçar tha se gjatë së dielës është i freskët dhe ndihet më mirë për të bërë seks.

“Jam i freskët nga fundjava. Seksi i bën të hënat e mia më të bukura”, u shpreh ai.

Ndërkaq një 33 vjeçar e konsideroi të martën ditën më të keqe për të bërë seks.

“Unë mendoj se e marta është dita më e keqe e javës nëse punon nga e hëna në të premte, kështu që unë zakonisht dua të bëj seks të dielën për ta përmirësuar atë”, është shprehur ai.

Sipas studimit, seksi i së dielës është atje për të vërtetuar se pos punës, ka edhe kënaqësi në jetën tuaj dhe do ta bëjë javën më të këndshme.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: