image Statistikat e tmerrshme të kundërshtarit të sotëm të Kosovës - Sinjali

Sport/ Statistikat e tmerrshme të kundërshtarit të sotëm të Kosovës

news image

Kombëtarja e Kosovës, do të zhvillojë gjatë ditës së sotme ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit në “Fadil Vokrri” me fillim prej orës 18:00.

Kundërshtari i Kosovës duhet potencuar se nuk është duke kaluara në formë aspak të mirë. Nga tetë ndeshjet e fundit, kjo kombëtare i ka të gjitha humbje dhe ka shënuar vetëm dy gola, raporton Gazeta Sinjali.

Gjibraltari ka humbur ndaj Zvicrës, Danimarkës, Irlandës, Gjeorgjisë, Estonisë, Irlandës, Maqedonisë dhe Armenisë.

Gjatë këtyre ndeshjeve, kjo kombëtare ka pësuar 27 gola, dhe ka arritur që të realizojë vetëm dy gola.


Shpërndaje artikullin