image Stafi i centraleve bërthamore në Ukrainë po mbahet peng
[wp-story id="814678"]

Botë

Stafi i centraleve bërthamore në Ukrainë po mbahet peng

news image

Stafi i centraleve bërthamore ukrainase, në Zaporizhja dhe Çernobil, po mbahet peng nga forcat ruse, dhe po punon nën kërcënimin e armëve, sipas ish-udhëheqësit të inspektoratit bërthamor në Ukrainë.

Sulmet ruse mbi centralet bërthamore kanë bërë që të ketë reagime të mëdha nga shtete të ndryshme.

Sulmi mbi këto centrale po cilësohet si mjaft i rrezikshëm dhe me efekt të madh.

/GazetaSinjali/