image "Spotify" publikon listën e 10 këngëtarëve më të dëgjuar, në mesin e tyre edhe dy shqiptare
[wp-story id="814678"]

Bota e Yjeve

“Spotify” publikon listën e 10 këngëtarëve më të dëgjuar, në mesin e tyre edhe dy shqiptare

news image

Spotify ka publikuar listën e 10 këngëtarëve më të klikuara në këtë platformë.  

Në mesin e artistëve më të dëgjuar janë edhe dy këngëtaret shqiptare,  Dua Lipa dhe Ava Max.

Dua renditet në vendin e tretë pas Taylor Swift dhe Billie Eillish, me gjithsej 14 milionë ‘Streams’, teksa lë pas emra si Beyonce,  Lady Gaga dhe Rihanna.

Ndërsa listën e mbyllë Ava Max me më shumë se gjashtë milionë ‘Streams’. /Gazeta Sinjali/