image Spanja shpejt kalon në avantazh, pas një goli të devijuar

Futboll

Spanja shpejt kalon në avantazh, pas një goli të devijuar

news image

Çerekfinalja e parë në Kampionatin Evropian po zhvillohet mes Zvicrës dhe Spanjës, shkruan Sinjali Sport.

Spanja kalon herët në epërsi ndaj Zvicrës, 1-0.

Jordi Alba me një goditje e cila u devijua nga Zakaria u shënua goli i avantazhit.

Helvetët në këtë takim janë pa liderin e ekipit Granit Xhakën, i cili do mungoj për shkak të kartonëve, kurse kapiten në këtë ballafaqim do jetë Xherdan Shaqiri.

Kjo sfidë ka filluar në ora 18:00, në stadiumin e Shën Petersburgut “Gazprom Arena”. /Gazeta Sinjali Sporti/