image Spalletti: Rrahmani e ka fituar vendin e titullarit me meritë - Sinjali

Spalletti: Rrahmani e ka fituar vendin e titullarit me meritë

news image

Napoli e ka mposhtur të dielën Torinon me rezultat minimal 1-0, në ndeshjen e vlefshme për Serie A.

Trajneri Luciano Spalletti e ka lavdëruar mbrojtësin e Kosovës, Amir Rrahmani, i cili ka treguar një formë fantastike.

“Rrahmani është një lojtar që e ka fituar me meritë vendin e titullarit. Është një lojtar me nivel të lartë. Amiri është një mbrojtës i kompletuar, është e vështirë të gjesh anën e dobët të tij sepse ai ka pozicionim të mirë, fizik, ndikim në lojë dhe është një djalë i disponueshëm në çdo rast”, ka thënë Spalletti. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: