image Sot mbahet seanca dëgjimore ndaj kryetarit të Istogut, Haki Rugovës

Sot mbahet seanca dëgjimore ndaj kryetarit të Istogut, Haki Rugovës

news image

Sot do të mbahet seanca dëgjimore ndaj kryetarit të Komunës së Istogut, Haki Rugova, i cili të premten pasdite me urdhër të Prokurorisë Themelore në Pejë ishte shoqëruar për në polici, bashkë me ish-nënkryetarin e kësaj komune, Lulzim Blakaj dhe zyrtarin ligjor, Faton Bujupi.

Kjo seancë do të mbahet në Gjykatën Themelore të Pejës, duke filluar nga ora 10:00, ka njoftuar mbrëmë avokati i tij, Besnik Berisha.

“Ju njoftoj se seanca dëgjimore te Gjyqtari i Procedurës Paraprake është planifikuar të mbahet nesër, në orën 10:00, në Gjykatën Themelore në Pejë. Nesër kemi shumë për të thënë“, ka shkruar Berisha, duke shtuar se nuk është e vërtetë ajo çfarë ka shkruar e çfarë ka thënë Prokuroria dhe mbi atë, sipas tij, nuk do të mund të ndërtohet drejtësia./Gazeta Sinjali/

https://www.facebook.com/besnik.berisha/posts/10222349089930162