image Sonte në “Air Albania” Florian Marku kundër Miguel Parra Ramirez

Sporte Luftarake

Sonte në “Air Albania” Florian Marku kundër Miguel Parra Ramirez

news image

Kundërshtari i radhës i boksierit shqiptar Florian Marku, është meksikani Miguel Parra Ramirez.

Florian Marku është ende i pamposhtur, dhe kërkon të rrëmbejë titullin “WBC Silver” Interim në pesha të lehta. Për meksikanin Ramires kjo është lufta e dytë jashtë Meksikës, ndërsa Marku bën një kthim në shtëpi.

Meçi do të zhvillohet sonte në stadiumin “Air Albania” nga ora 18:00.

/GazetaSinjaliSporti/