image Skuadra italiane e gatshme të bëjë çmendurinë për Salahun - Sinjali

Sport/ Skuadra italiane e gatshme të bëjë çmendurinë për Salahun

news image

Skuadra italiane është e interesuar për egjiptianin Mohamed Salah dhe është e gatshme ta paguajë 18 milionë euro në sezonin për yllin e Liverpoolit.

Sipas “Dona Balon” Interi është mjaftë serioze në planin e saj që ta transferojë në të ardhmen njërin prej futbollistëve më të mirë në Premier Ligë, por edhe në botë.

Salah që nga transferimi i tij në Liverpool ka shkëlqyer duke e dërguar skuadrën e tij dy herë në finale të Ligës së Kampionëve. Në finalen e fundit Liverpool arriti të triumfojë në këtë garë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: