image Skandaloze: Trajneri i Serbisë i shan shqiptarët me nanë - VIDEO

Futboll

Skandaloze: Trajneri i Serbisë i shan shqiptarët me nanë – VIDEO

news image

Trajneri i kombëtares serbe, Dragan Stojkoviq Piksi, ka shkaktuar një skandal të vërtetë pasi shau në mënyrë të pahijshme futbollistët zviceranë me origjinë shqiptare, pas golit të Dushan Vllahoviqit, shkruan mediumi serb klix.ba, transmeton Klan Kosova.

Ua q***sha nënën shqiptare në p***!”, ka bërtitur Piksi, duke aluduar për numrin e madh të lojtarëve shqiptarë që luajnë për Zvicrën.

Megjithatë, vetëm nëntë minuta më vonë, Embolo nga ekipi i Zvicrës barazoi në 2:2, dhe në pjesën e dytë të ndeshjes Zvicra kaloi në epërsi 3:2, duke e fituar lojën, dhe rrjedhimisht duke e eliminuar Serbinë nga kampionati botëror “Katar 2022” .

/GazetaSinjaliSport/