image Situata në Veri/ Digjet Qendra e Regjistrimit në komunën e Zubin Potokut - Sinjali

Situata në Veri/ Digjet Qendra e Regjistrimit në komunën e Zubin Potokut

news image

Gazeta Sinjali pak më parë raportoi për vendosjen e një eksplozivi te qendra e regjistrimit civil në Zveçan.

Përveç Zveçanit, një incident tjetër ka ndodhur në Veri të vendit. Dyshohet se qendra e Regjistrimit në Zubin Potok është djegur nga serbët të cilët nuk po e pranojnë reciprocitetin për targat.

Zjarri dyshohet se ka përfshirë dy zyra të kësaj ndërtese dhe është arritur të shuhet rreth dy orë e gjysmë më pas.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin